2018/01/28

RPH PAK21 PENDIDIKAN KESENIAN TAHUN 2 2018

Mata Pelajaran  :  Pendidikan Kesenian
Masa  :    

Kelas  :  Tahun 2
Tema  :   Seni Di Sekeliling Ku
Tajuk  :   Sayur-sayuran
Bidang
Menggambar – Lukisan (Teknik garisan selari)

Standard Kandungan
1.1 Bahasa Seni Visual
2.1 Kemahiran
       Seni Visual


Objektif  Pembelajaran
Di   akhir pengajaran murid dapat :
1.        Mengenal  dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
2.        Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui  media, proses dan teknik untuk menghasilkan karya.
Standard Pembelajaran
1.1.1    2.1.1
(Aktiviti PdP)
1.        Memperdengarkan lagu “Kami Suka Sayur” dan bersoal jawab berkaitan watak atau objek yang terdapat di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
2.        Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
3.        Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik.     
4.         Menganalisis dan memanipulasi  idea dan pelbagai sumber kajian mengenai garisan, rupa, imbangan dan kepelbagaian yang ada pada karya. 
5.        Murid membuat proses awal menghasilkan karya.
EMK
Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian, Alam Sekitar,
 TMK dan nilai murni.
BBB
Peta i-think,
Internet dan CD
Media : Kertas lukisan, Warna pensel,  oil pastel, pensel, magic color
Strategi  PdP
Proses penghasilan karya dalam bidang menggambar menggunakan teknik lukisan(garisan selari) berdasarkan dua standard kandungan

KBAT
Mencipta   Menilai  Menganalisis  Mengaplikasi  Memahami Mengingati
Kriteria Kejayaan
Murid dapat menghasilkan karya mengikut kreativiti masing-masing


Refleksi

........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Tiada ulasan:

Catat Ulasan